Gminny Konkurs Recytatorski

Czytaj więcej...

Ferie w GOK-u

Pierwszy tydzień ferii za nami i za nami już pierwsze zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury. Dla zainteresowanych fotografią i filmem odbyły się zajęcia z instruktorem Agnieszką Szklarek, na których w teorii i praktyce młodzież poznała zagadnienia związane z tymi dziedzinami sztuki.

Czytaj więcej...

„Instrumenty muzyczne” – wystawa w Galerii GBP w Mogilanach

W styczniu i w lutym w Galerii Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach można było obejrzeć wystawę prac konkursowych pn. „Instrumenty muzyczne” . Konkurs zorganizowało Przedszkole Samorządowe Iskierka w Mogilanach z Oddziałem w Libertowie.

Czytaj więcej...

„Zimowy czas” w GOK - u

11 lutego 2015 roku o godzinie 17:00 w Galerii GOK – u w Mogilanach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii pn. „Zimowy czas” Pani Katarzyny Paciorek. Wystawa przedstawia fotografie wykonanie w gminie Mogilany.

Czytaj więcej...

Gmine Noworoczne Spotkanie Seniorów 2015

31 stycznia 2015 roku, Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach i Szkoła Podstawowa im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach, zorganizowali Gminne Noworoczne Spotkanie Seniorów, które odbyło się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Mogilanach, w ramach XVI Opłatkowego Spotkania Seniorów.

Czytaj więcej...

Gminny Przegląd "O Złoty Róg Turonia"

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach po raz 11 był organizatorem Gminnego Przeglądu Grup Kolędniczych i Widowisk Bożonarodzeniowych „O ZŁOTY RÓG TURONIA”, który odbył się 27 stycznia 2015 roku w sali narad Urzędu Gminy Mogilany.

Czytaj więcej...

Mogilański Koncert Noworoczny

25 stycznia 2015 roku w sali narad Urzędu Gminy Mogilany odbył się uroczysty Koncert Noworoczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. W programie znalazło się kolędowanie „Zielonej Kapeli” z Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach oraz Szkółki Muzykowania Ludowego GOK – u.

Czytaj więcej...

Koncert chóru „Mogilanum” w kościele Św. Szczepana w Krakowie

W niedzielę 25 stycznia 2015 roku aura była bardziej bożonarodzeniowa niż w minione święta. Jednak obfite opady śniegu nie przeszkodziły chórzystom i w komplecie stawili się w kościele Św. Szczepana w Krakowie.

Czytaj więcej...

Koncert Chóru „Mogilanum” w kościele Narodzenia NMP w Gaju.

18-go stycznia Chór „Mogilanum” w nowym, poszerzonym składzie koncertował w kościele Narodzenia NMP w Gaju. Koncert odbył się z inicjatywy chóru i Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Bajkowy Bal dla Dzieci.

W niedzielę, 18-go stycznia sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach zapełniła się postaciami z krainy baśni i filmów. Kilkanaście księżniczek, elfów, aniołków, biedronek, spidermenów, robotów, rycerzy, czarnoksiężników przybyło na bal poprowadzony przez Pippi, Annikę i Pirata, a zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Karnawałowy Maraton Zumby.

Już po raz trzeci entuzjaści Zumby mieli okazję wziąć udział w Maratonie Zumby zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. Karnawałowy klimat nadały spotkaniu wymyślne stroje i przebrania uczestników.

Czytaj więcej...

Warsztaty szycia lalki waldorfskiej.

Sześć jesiennych spotkań w ramach warsztatów szycia lalki waldorfskiej zaowocowało efektami niezwykłej urody. Uczestniczki zajęć pod okiem doświadczonej instruktorki Doroty Strzebońskiej wykonały siedem szmacianych lal wraz z ubrankami.

Czytaj więcej...

Filharmonia dla placówek oświatowych.

Tematem spotkania z muzykami Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego był tym razem „Karnawał zwierząt”.

Filharmonia zaprezentowała utwory określane mianem muzyki programowej, która-zgodnie z tą nazwą-proponuje w czasie słuchania pewien „program” czyli „o czymś opowiada”.

Czytaj więcej...

Mikołaj na Grodzkiej w Mogilanach.

Jeden z grudniowych wieczorów w mogilańskim GOK-u miał wyjątkowy charakter. W nasze progi zawitało dwóch prawdziwych Mikołajów- jeden duży, z długą brodą, jak na Mikołaja przystało, a drugi-malutki, bez brody, o posturze kilkuletniego chłopca.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie im. Władysława Orkana dla ZR „Mogilanie”

27 listopada w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej – Zdrój odbyło się uroczyste wręczenie nagrody oraz wyróżnień w ramach Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana.

Czytaj więcej...

Andrzejkowe spotkanie seniorów.

Spotkania Seniorów organizowane od lat przez Gminny Ośrodek Kultury cieszą się niezmiennym zainteresowaniem i frekwencją uczestników. Tak było i tym razem, gdy 22 listopada do sali narad Urzędu Gminy przybyli Seniorzy z Kół Terenowych nr 15 w Mogilanach oraz nr 23 w Libertowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, aby wspólnie spędzić czas, oglądając występy uczestników zajęć naszego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

Wizyta uczniów Szkoły Sobotnio-Niedzielnej z Doliny na Ukrainie.

W ramach wymiany kulturalnej w dniach 12-17 listopada w naszej gminie przebywała grupa uczniów ze Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Dolinie na Ukrainie, prowadzonej przez księdza Krzysztofa Panasowca.

Czytaj więcej...

Uroczystości z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości w Mogilanach

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję, po powstaniach narodowych, zmaganiach na różnych frontach Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność.

Czytaj więcej...

Wokaliści w Tyczynie

Kolejny sukces wokalistek z Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. 19 października 2014 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie odbył się IV Festiwal Piosenek Katarzyny Sobczyk "O Złotą Różę Małego Księcia".

Czytaj więcej...

Poseł Piotr Krzysztof Ćwik - Oświadczenie z dnia 06.XI.2014 roku.

Czytaj więcej...

„Krakowiakiem malowane” - Koncert Jubileuszowy

25 października na sali gimnastycznej im. Oskara Kolberga w Bukowie odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 30-lecia działalności artystycznej Zespołu Regionalnego „Mogilanie” pn. „Krakowiakiem malowane”.

Czytaj więcej...

To była wielka gala.

To była wielka gala. Ponad tysiąc widzów, młodzi, zdolni artyści oraz gwiazda wieczoru - Marta Bizoń. Muzyczna podróż - Kraków - Paryż - Nowy Jork - pod takim tytułem odbył się w niedzielę, 12 października 2014 roku w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, piąty, uroczysty koncert, "Perły Powiatu", który na długo zapadnie w pamięci powiatowych artystów oraz publiczności.

Czytaj więcej...

Grzegorz Kasdepke w Mogilanach

24 października 2014 roku na sali narad Urzędu Gminy Mogilany uczniowie Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie, Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach mieli okazję spotkać się z Panem Grzegorzem Kasdepke.

Czytaj więcej...

„Skarby Blisko Krakowa w obiektywie …”

Dobiega końca IV jesienny etap konkursu fotograficznego – „Skarby Blisko Krakowa w obiektywie …” – do wygrania bony podarunkowe o wartości: 300, 200 i 100 zł. Zachęcamy do udziału. Termin składania prac: 14 listopada.

Czytaj więcej...

Plener integracyjny w Mini Zoo Zwierzyniec- Kopytkowo

W piękne, sobotnie popołudnie uczestnicy dwóch pracowni Naszego Ośrodka- Pracowni Plastycznej i Pracowni Tkactwa Artystycznego wybrali się na integracyjny plener do Mini Zoo Zwierzyniec-Kopytkowo w Izdebniku koło Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czytaj więcej...

Wesele w Mogilanach

W promieniach jesiennego słońca na terenie mogilańskiego parku miało miejsce wydarzenie pn. „Wesele w Mogilanach” , w trakcie którego Zespół Regionalny „Mogilanie” pokazał obrzęd weselny z podkrakowskiej wsi sprzed 100 laty.

Czytaj więcej...

"Mogilańska Cieszynianka" - uroczyste odsłonięcie ściany ceramicznej

Przy dźwiękach kapeli ZR „Mogilanie” w ostatnią niedzielę września została uroczyście odsłonięta ściana ceramiczna zainstalowana na budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach a wykonana przez Stowarzyszenie "Ceramika bez granic" w ramach projektu „Moje miejsce”.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

6 września po raz trzeci miała miejsce akcja pn. Narodowe Czytanie zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W tym roku przyszła kolej na Henryka Sienkiewicza i jego „Trylogię”.

Czytaj więcej...

Maraton zumby

W sobotnie popołudnie, 28-go czerwca , w grabowej alei Mogilańskiego Parku odbył się trzygodzinny Maraton Zumby. Po raz kolejny okazało się, że wielbicieli gorących rytmów i intensywnego treningu jest wielu w naszej gminie, bo na wydarzenie dotarło blisko siedemdziesiąt osób.

Czytaj więcej...

Latawce na Dworskiej Łące - Majówka 2014

Tam, na dworskiej łące w majówkowy czas tkane wzorami i kolorami lata, łatane dziecięcymi rączkami i tymi wielkimi rodziców... zawisły latawce, takie lekkie, dumne i piękne jakby w oczekiwaniu, że je wreszcie ktoś wypuści ku nieznanym przestworzom wolności.

Czytaj więcej...

Podkategorie