Mikołaj na Grodzkiej w Mogilanach

Czytaj więcej...

Poseł Piotr Krzysztof Ćwik - Oświadczenie z dnia 06.XI.2014 roku.

Czytaj więcej...

„Krakowiakiem malowane” - Koncert Jubileuszowy

25 października na sali gimnastycznej im. Oskara Kolberga w Bukowie odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 30-lecia działalności artystycznej Zespołu Regionalnego „Mogilanie” pn. „Krakowiakiem malowane”.

Czytaj więcej...

To była wielka gala.

To była wielka gala. Ponad tysiąc widzów, młodzi, zdolni artyści oraz gwiazda wieczoru - Marta Bizoń. Muzyczna podróż - Kraków - Paryż - Nowy Jork - pod takim tytułem odbył się w niedzielę, 12 października 2014 roku w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, piąty, uroczysty koncert, "Perły Powiatu", który na długo zapadnie w pamięci powiatowych artystów oraz publiczności.

Czytaj więcej...

Grzegorz Kasdepke w Mogilanach

24 października 2014 roku na sali narad Urzędu Gminy Mogilany uczniowie Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie, Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach mieli okazję spotkać się z Panem Grzegorzem Kasdepke.

Czytaj więcej...

„Skarby Blisko Krakowa w obiektywie …”

Dobiega końca IV jesienny etap konkursu fotograficznego – „Skarby Blisko Krakowa w obiektywie …” – do wygrania bony podarunkowe o wartości: 300, 200 i 100 zł. Zachęcamy do udziału. Termin składania prac: 14 listopada.

Czytaj więcej...

Plener integracyjny w Mini Zoo Zwierzyniec- Kopytkowo

W piękne, sobotnie popołudnie uczestnicy dwóch pracowni Naszego Ośrodka- Pracowni Plastycznej i Pracowni Tkactwa Artystycznego wybrali się na integracyjny plener do Mini Zoo Zwierzyniec-Kopytkowo w Izdebniku koło Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czytaj więcej...

Wesele w Mogilanach

W promieniach jesiennego słońca na terenie mogilańskiego parku miało miejsce wydarzenie pn. „Wesele w Mogilanach” , w trakcie którego Zespół Regionalny „Mogilanie” pokazał obrzęd weselny z podkrakowskiej wsi sprzed 100 laty.

Czytaj więcej...

"Mogilańska Cieszynianka" - uroczyste odsłonięcie ściany ceramicznej

Przy dźwiękach kapeli ZR „Mogilanie” w ostatnią niedzielę września została uroczyście odsłonięta ściana ceramiczna zainstalowana na budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach a wykonana przez Stowarzyszenie "Ceramika bez granic" w ramach projektu „Moje miejsce”.

Czytaj więcej...

Wystawa fotografii Agnieszki Szklarek

22 września w Galerii Naszego Ośrodka otwarta została wystawa fotografii Agnieszki Szklarek-instruktora Pracowni Fotografii i Filmu.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

6 września po raz trzeci miała miejsce akcja pn. Narodowe Czytanie zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W tym roku przyszła kolej na Henryka Sienkiewicza i jego „Trylogię”.

Czytaj więcej...

Igraszki pogodowo - teatralne

W te wakacje zaplanowaliśmy dwa dni igraszek teatralnych na zielonej trawie, wśród drzew mogilańskiego parku. Warsztaty udały się tylko maluszkom, pierwszego dnia.

Czytaj więcej...

Roztańczony Park

23-go lipca po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury zorganizował inspirującą podróż taneczno-muzyczną. Tym razem dzieci spotkały się w mogilańskim parku, aby odbyć wakacyjną podróż na gorącą Kubę.

Czytaj więcej...

„Stwórzmy ogród czytelnika”

W drugim tygodniu lipca w Mogilańskim Parku odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży pn. „Stwórzmy ogród czytelnika” zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Jeśli kto nie widział motyli Alei Grabowej ...

Jeśli kto nie widział motyli Alei Grabowej w Mogilańskim Parku, to powiem- SĄ, a przynajmniej były 16 i 17 lipca, i jest tego niezbite świadectwo utrwalone okiem "czarnej techniki".

Czytaj więcej...

Jubileusz 40-lecia Orkiestry Dętej z Sasd

Po przybyciu do Sasd, 25-go lipca cała delegacja z Mogilan została niezwykle gorąco przywitana przez Gospodarzy, na czele z Panią Ibolją -pełniącą obowiązki Burmistrza SASD. Tego dnia wieczorem wzięliśmy udział w uroczystym jubileuszowym koncercie zaprzyjaźnionej z ZR "Mogilanie" orkiestry z Sasd, która aktualnie nosi nazwę Sasd Concert Wind Orchestra.

Czytaj więcej...

„Parkowy plac gier i zabaw”

„Parkowy plac gier i zabaw” to pierwsze spotkanie w bloku „Lato w parku” przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach na okres wakacji. Przez dwa dni dzieci i młodzież pod okiem instruktorów spotykały się w mogilańskim parku, aby brać udział w grach logicznych i zręcznościowych. Jako że dopisała piękna, słoneczna pogoda wszystko odbywało się na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku kulturalnego 2013/2014

Pod koniec czerwca wszystkie pracownie Gminnego Ośrodka Kultury uroczyście podsumowały i zakończyły rok kulturalny. Był to rok pracowity, pełen twórczego wysiłku, obfitujący w liczne nagrody, wystawy i wydarzenia.

Czytaj więcej...

„Miodobranie-Miodogranie”

26 czerwca br. w Centrum Rehabilitacyjnym w Konarach odbyła się XIII Małopolska Impreza Integracyjna Miodobranie - Miodobranie. Organizatorem, jak corocznie, był Konwent Bonifratrów w Konarach, a w tym roku również Bonifraterska Fundacja Dobroczynna.

Czytaj więcej...

III Zjazd Polonii w Hiszpanii z udziałem ZR „Mogilanie”

W dniach 18 – 24 czerwca Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą gościł w Hiszpanii. „Mogilanie” przyjechali do Hiszpanii, by koncertować na III Zjeździe Polonii w Hiszpanii i promować Gminę Mogilany oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Czytaj więcej...

Maraton zumby

W sobotnie popołudnie, 28-go czerwca , w grabowej alei Mogilańskiego Parku odbył się trzygodzinny Maraton Zumby. Po raz kolejny okazało się, że wielbicieli gorących rytmów i intensywnego treningu jest wielu w naszej gminie, bo na wydarzenie dotarło blisko siedemdziesiąt osób.

Czytaj więcej...

Latawce na Dworskiej Łące - Majówka 2014

Tam, na dworskiej łące w majówkowy czas tkane wzorami i kolorami lata, łatane dziecięcymi rączkami i tymi wielkimi rodziców... zawisły latawce, takie lekkie, dumne i piękne jakby w oczekiwaniu, że je wreszcie ktoś wypuści ku nieznanym przestworzom wolności.

Czytaj więcej...

Spotkanie Seniorów z folklorem

22-go czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach i Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Bukowie przygotowały „Spotkanie z folklorem” skierowane do Seniorów z Kół Terenowych Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mogilanach oraz Seniorów z Kulerzowa i Bukowa.

Czytaj więcej...

W upalną niedzielę - Majówka w Mogilańskim Dworze

W upalną niedzielę 8 czerwca na terenie mogilańskiego parku odbyła się XV jubileuszowa Majówka, zorganizowana przez nasz Ośrodek Kultury, który rozgościł się na deskach sceny i w parkowych zaułkach, aby wraz z Gminną Biblioteką Publiczną, placówkami oświatowymi oraz licznymi organizacjami naszej gminy zaprezentować swój dorobek oraz talenty naszych Mieszkańców i zaproszonych gości.

Czytaj więcej...

"Portrety i… " - wystawa fotografii Martyny Boćko

26-go maja w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury otwarta została wystawa fotografii Martyny Boćko pn. Portrety i… uczestniczki zajęć Pracowni Fotografii i Filmu.

Czytaj więcej...

Kwietniowo – majowo - czerwcowe talenty z GOK-u

W Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach zza drzwi do Pracowni Wokalnej dochodziły dźwięki wokalnych ćwiczeń. Pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Strzebońskiej - Sroki i Pana Wojciecha Sroki nasi wokaliści pilnie doskonalili swoje umiejętności. W wyniku tych zmagań kwiecień, maj i czerwiec zaowocowały wieloma sukcesami.

Czytaj więcej...

Gminne Konkursy Plastyczne dla Najmłodszych – wręczenie nagród

Piątek 13-go czerwca 2014 roku, dla naszych najmłodszych czytelników okazał się dniem szczęśliwym, a nie przysłowiowym dniem pechowym. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyło się wręczenie nagród Laureatom Gminnych Konkursów Plastycznych dla Najmłodszych, które zostały ogłoszone w ramach „Tygodnia Bibliotek 2014”.

Czytaj więcej...

Aviaccord - ekspresja dźwiękiem malowana

Muzyczna różnorodność to nie tylko skład w jakim prezentuje się zepół (od duetu po quintet), ale także dobór tematów. Grupa poza własnymi aranżacjami odmiennych etnicznie motywów, wykonuje także kompozycje Tomasza Drabiny.

Czytaj więcej...

Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2014

To propozycja spędzania czasu wolnego dla rodzin z dziećmi w sobotnie lub niedzielne popołudnia. Udział w zabawie jest bezpłatny. Organizatorem zabawy jest Lokalna Grupa Działania (LGD) Blisko Krakowa

Czytaj więcej...

Spotkanie ze słowem Ojca Świętego Jana Pawła II

 

18 maja w 94 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, miało miejsce wyjątkowe przedstawienie:  „Spotkanie ze słowem Ojca Świętego Jana Pawła II”  już po raz dziewiąty wystawione i  przygotowane  przez  Zespół Regionalny „ Mogilanie”

 

Czytaj więcej...

Podkategorie