Oferta zajęć na rok kulturalno - oświatowy 2015/16

Czytaj więcej...

Dziecięcy Zespół Regionalny "Mali Mogilanie" - zapisy

Czytaj więcej...

Rodzinny maraton zumby

Czytaj więcej...

Potańcówka - pożegnanie lata

Czytaj więcej...

Kapela ZR "Mogilanie" w Pecs na Festiwalu "Europa-Cantat 2015"

Na zaproszenie Burmistrza Sasd w dniach od 24 do 26 lipca 2015 roku Kapela Zespołu Regionalnego „Mogilanie” wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy Mogilany i Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach przebywała na Węgrzech.

Czytaj więcej...

Lato w GBP

W dniach od 21 do 23 lipca 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się spotkania w ramach akcji „Lato w GOK – u i GBP”. Zorganizowano trzydniowe zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

Miodobranie – Miodogranie

„Miodobranie – Miodogranie” to impreza integracyjna, plenerowa, o zasięgu wojewódzkim, odbywająca się cyklicznie od 2000 roku w Konarach na terenach rekreacyjnych Konwentu Bonifratrów, a od roku 2014 na terenie działalności Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Jest świętem miodu zebranego przez niepełnosprawnych pszczelarzy z Zakładu Aktywności Zawodowej w pasiece św. Ambrożego w Konarach.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku kulturalnego 2014/2015

Od 30 maja do 30 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbywały się uroczyste koncerty z okazji zakończenia roku kulturalnego 2014/2015. Goście odwiedzający nasz Ośrodek, mogli zobaczyć co przez cały rok działo się za zamkniętymi drzwiami do poszczególnych Pracowni.

Czytaj więcej...

„Kalambury literackie w plenerze” - GBP w Mogilanach

W czerwcu Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych spotkania pn. : „Kalambury literackie w plenerze”. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach oraz Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie. Spotkania miały się odbyć w Mogilańskim Parku, ale ze względu na pochmurną pogodę pozostaliśmy w Bibliotece.

Czytaj więcej...

Mogilany w Tarnobrzegu

W dnia od 3 do 6 czerwca 2015 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury w Tarnobrzegu odbył się Finał 20. Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Podczas Finału Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach reprezentowała nasza wokalistka – Weronika Kaim, która przechodząc przez eliminacje wstępne oraz regionalne otrzymała nominację do Finału.

Czytaj więcej...

Spotkanie ze słowem Jana Pawła II

W dniu 17 maja 2015 roku, sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach zamieniła się w teatr. Miało tutaj miejsce wyjątkowe spotkanie – Spotkanie ze słowem Jana Pawła II – które zostało przygotowane przez Zespół Regionalny „Mogilanie” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Majówka w Mogilańskim Dworze

W dniu 24 maja 2015 roku w scenerii parku otaczającego dwór w Mogilanach odbyła się tradycyjna „Majówka w Mogilańskim Dworze”, którą zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach pod patronatem Wójta Gminy Mogilany. Pomimo niesprzyjającej pogody, atmosfera była gorąca.

Czytaj więcej...

Sukcesy sekcji wokalnej GOK - u

W Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach zza drzwi do Pracowni Wokalnej było słychać trudy wokalnych ćwiczeń. Pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Strzebońskiej - Sroki i Pana Wojciech Sroki nasza sekcja wokalna pilnie doskonaliła swoje umiejętności. W związku z tym marzec i kwiecień zaowocował w wiele sukcesów.

Czytaj więcej...

Kapela ZR „Mogilanie” koncertowała w Kielcach

Na zaproszenie Lokalnej Grupy Działania "Blisko Krakowa" Gminy: Czernichów, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne, podczas VII Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki "AGROTRAVEL" koncertowała kapela ZR "Mogilanie".

Czytaj więcej...

„Dzień przedszkolaka” w GBP w Mogilanach

W dniach 7-8 kwietnia 2015 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego „Iskierka” z Mogilan oraz Niepublicznego Przedszkola nr 3 „Dębowy Zakątek” z Mogilan.

Czytaj więcej...

Warsztaty drapanki

Kilka lat wstecz, pod urokiem cudnych po mistrzowsku wykonanych drapanek pani Krystyny Szponder odbyły się pierwsze warsztaty drapanki. I odtąd rok po roku przed Świętami Wielkanocnymi przychodzą dzieci z rodzinami do Gminnego Ośrodka Kultury, by przygotować, jak każe tradycja drapanki do koszyczka.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy Aleksandry Fluda

27 marca 2015 roku w Galerii GOK-u miał miejsce wernisaż otwarcia wystawy, prac plastycznych Pani Aleksandry Fludy. Pani Aleksandra jest studentką I roku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, uczestniczką plenerów i warsztatów artystycznych oraz laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Czytaj więcej...

„Talenty Małopolski” –eliminacje gminne

24 marca Gminny Ośrodek Kultury zorganizował eliminacje gminne do XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Tanecznych i Wokalnych pn. : ”Talenty Małopolski”. W jury zasiedli Ewa Kapelska-Słysz – muzyk, przewodnicząca jury, Renata Wnęk- muzyk, członek jury oraz Jolanta Świder -choreograf, instruktor tańca, członek jury.

Czytaj więcej...

Wiosenny Maraton Zumby

W drugi dzień wiosny – 22 marca 2015 roku – odbyło się czwarte spotkanie zumbowiczów. Wiosenny Maraton Zumby zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach pobił rekord w ilości osób tańczących. Aż 103 osoby tańczyły do gorących, latynoskich rytmów, a sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach pękała w szwach.

Czytaj więcej...

Lekcje biblioteczne dla gimnazjalistów.

W piątkowe przedpołudnie 13 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się dwie lekcje biblioteczne dla klas pierwszych z Gimnazjum w Mogilanach. Kierownik biblioteki Pani Grażyna Kuc oprowadziła uczniów po bibliotece i zapoznała ich z zasadami wypożyczania.

Czytaj więcej...

Ferie w Pracowni Tkactwa Artystycznego

Bardzo intensywnie i twórczo upłynął drugi tydzień ferii w pracowni Tkactwa Artystycznego. Weronika Czernecka jedna z uczestniczek tej pracowni opowiada - już w pierwszy dzień, gdy dzieci zaczęły pracować nad maską Pinokia, on sam pojawił się by zająć centralne miejsce w pracowni.

Czytaj więcej...

Ferie 2015 w GOK-u

W drugim tygodniu ferii dzieci z naszej gminy również nie miały okazji się nudzić. Z różnorodnych propozycji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury łatwo było znaleźć coś dla siebie.

Czytaj więcej...

Ferie w GOK-u

Pierwszy tydzień ferii za nami i za nami już pierwsze zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury. Dla zainteresowanych fotografią i filmem odbyły się zajęcia z instruktorem Agnieszką Szklarek, na których w teorii i praktyce młodzież poznała zagadnienia związane z tymi dziedzinami sztuki.

Czytaj więcej...

„Instrumenty muzyczne” – wystawa w Galerii GBP w Mogilanach

W styczniu i w lutym w Galerii Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach można było obejrzeć wystawę prac konkursowych pn. „Instrumenty muzyczne” . Konkurs zorganizowało Przedszkole Samorządowe Iskierka w Mogilanach z Oddziałem w Libertowie.

Czytaj więcej...

„Zimowy czas” w GOK - u

11 lutego 2015 roku o godzinie 17:00 w Galerii GOK – u w Mogilanach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii pn. „Zimowy czas” Pani Katarzyny Paciorek. Wystawa przedstawia fotografie wykonanie w gminie Mogilany.

Czytaj więcej...

Gmine Noworoczne Spotkanie Seniorów 2015

31 stycznia 2015 roku, Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach i Szkoła Podstawowa im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach, zorganizowali Gminne Noworoczne Spotkanie Seniorów, które odbyło się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Mogilanach, w ramach XVI Opłatkowego Spotkania Seniorów.

Czytaj więcej...

Gminny Przegląd "O Złoty Róg Turonia"

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach po raz 11 był organizatorem Gminnego Przeglądu Grup Kolędniczych i Widowisk Bożonarodzeniowych „O ZŁOTY RÓG TURONIA”, który odbył się 27 stycznia 2015 roku w sali narad Urzędu Gminy Mogilany.

Czytaj więcej...

Mogilański Koncert Noworoczny

25 stycznia 2015 roku w sali narad Urzędu Gminy Mogilany odbył się uroczysty Koncert Noworoczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. W programie znalazło się kolędowanie „Zielonej Kapeli” z Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach oraz Szkółki Muzykowania Ludowego GOK – u.

Czytaj więcej...

Koncert chóru „Mogilanum” w kościele Św. Szczepana w Krakowie

W niedzielę 25 stycznia 2015 roku aura była bardziej bożonarodzeniowa niż w minione święta. Jednak obfite opady śniegu nie przeszkodziły chórzystom i w komplecie stawili się w kościele Św. Szczepana w Krakowie.

Czytaj więcej...

Koncert Chóru „Mogilanum” w kościele Narodzenia NMP w Gaju.

18-go stycznia Chór „Mogilanum” w nowym, poszerzonym składzie koncertował w kościele Narodzenia NMP w Gaju. Koncert odbył się z inicjatywy chóru i Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Bajkowy Bal dla Dzieci.

W niedzielę, 18-go stycznia sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach zapełniła się postaciami z krainy baśni i filmów. Kilkanaście księżniczek, elfów, aniołków, biedronek, spidermenów, robotów, rycerzy, czarnoksiężników przybyło na bal poprowadzony przez Pippi, Annikę i Pirata, a zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Karnawałowy Maraton Zumby.

Już po raz trzeci entuzjaści Zumby mieli okazję wziąć udział w Maratonie Zumby zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. Karnawałowy klimat nadały spotkaniu wymyślne stroje i przebrania uczestników.

Czytaj więcej...

Warsztaty szycia lalki waldorfskiej.

Sześć jesiennych spotkań w ramach warsztatów szycia lalki waldorfskiej zaowocowało efektami niezwykłej urody. Uczestniczki zajęć pod okiem doświadczonej instruktorki Doroty Strzebońskiej wykonały siedem szmacianych lal wraz z ubrankami.

Czytaj więcej...

Filharmonia dla placówek oświatowych.

Tematem spotkania z muzykami Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego był tym razem „Karnawał zwierząt”.

Filharmonia zaprezentowała utwory określane mianem muzyki programowej, która-zgodnie z tą nazwą-proponuje w czasie słuchania pewien „program” czyli „o czymś opowiada”.

Czytaj więcej...

Mikołaj na Grodzkiej w Mogilanach.

Jeden z grudniowych wieczorów w mogilańskim GOK-u miał wyjątkowy charakter. W nasze progi zawitało dwóch prawdziwych Mikołajów- jeden duży, z długą brodą, jak na Mikołaja przystało, a drugi-malutki, bez brody, o posturze kilkuletniego chłopca.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie im. Władysława Orkana dla ZR „Mogilanie”

27 listopada w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej – Zdrój odbyło się uroczyste wręczenie nagrody oraz wyróżnień w ramach Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana.

Czytaj więcej...

Andrzejkowe spotkanie seniorów.

Spotkania Seniorów organizowane od lat przez Gminny Ośrodek Kultury cieszą się niezmiennym zainteresowaniem i frekwencją uczestników. Tak było i tym razem, gdy 22 listopada do sali narad Urzędu Gminy przybyli Seniorzy z Kół Terenowych nr 15 w Mogilanach oraz nr 23 w Libertowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, aby wspólnie spędzić czas, oglądając występy uczestników zajęć naszego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

Wizyta uczniów Szkoły Sobotnio-Niedzielnej z Doliny na Ukrainie.

W ramach wymiany kulturalnej w dniach 12-17 listopada w naszej gminie przebywała grupa uczniów ze Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Dolinie na Ukrainie, prowadzonej przez księdza Krzysztofa Panasowca.

Czytaj więcej...

Uroczystości z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości w Mogilanach

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję, po powstaniach narodowych, zmaganiach na różnych frontach Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność.

Czytaj więcej...

Wokaliści w Tyczynie

Kolejny sukces wokalistek z Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. 19 października 2014 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie odbył się IV Festiwal Piosenek Katarzyny Sobczyk "O Złotą Różę Małego Księcia".

Czytaj więcej...

„Krakowiakiem malowane” - Koncert Jubileuszowy

25 października na sali gimnastycznej im. Oskara Kolberga w Bukowie odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 30-lecia działalności artystycznej Zespołu Regionalnego „Mogilanie” pn. „Krakowiakiem malowane”.

Czytaj więcej...

Podkategorie