Letnia Potańcówka - Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Ogród Malowany - Konkurs na Piękny Ogród

Czytaj więcej...

Plenerowe wakacje w mogilańskim parku 2014


Czytaj więcej...

„Parkowy plac gier i zabaw”

„Parkowy plac gier i zabaw” to pierwsze spotkanie w bloku „Lato w parku” przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach na okres wakacji. Przez dwa dni dzieci i młodzież pod okiem instruktorów spotykały się w mogilańskim parku, aby brać udział w grach logicznych i zręcznościowych. Jako że dopisała piękna, słoneczna pogoda wszystko odbywało się na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku kulturalnego 2013/2014

Pod koniec czerwca wszystkie pracownie Gminnego Ośrodka Kultury uroczyście podsumowały i zakończyły rok kulturalny. Był to rok pracowity, pełen twórczego wysiłku, obfitujący w liczne nagrody, wystawy i wydarzenia.

Czytaj więcej...

„Miodobranie-Miodogranie”

26 czerwca br. w Centrum Rehabilitacyjnym w Konarach odbyła się XIII Małopolska Impreza Integracyjna Miodobranie - Miodobranie. Organizatorem, jak corocznie, był Konwent Bonifratrów w Konarach, a w tym roku również Bonifraterska Fundacja Dobroczynna.

Czytaj więcej...

III Zjazd Polonii w Hiszpanii z udziałem ZR „Mogilanie”

W dniach 18 – 24 czerwca Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą gościł w Hiszpanii. „Mogilanie” przyjechali do Hiszpanii, by koncertować na III Zjeździe Polonii w Hiszpanii i promować Gminę Mogilany oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Czytaj więcej...

Maraton zumby

W sobotnie popołudnie, 28-go czerwca , w grabowej alei Mogilańskiego Parku odbył się trzygodzinny Maraton Zumby. Po raz kolejny okazało się, że wielbicieli gorących rytmów i intensywnego treningu jest wielu w naszej gminie, bo na wydarzenie dotarło blisko siedemdziesiąt osób.

Czytaj więcej...

Latawce na Dworskiej Łące - Majówka 2014

Tam, na dworskiej łące w majówkowy czas tkane wzorami i kolorami lata, łatane dziecięcymi rączkami i tymi wielkimi rodziców... zawisły latawce, takie lekkie, dumne i piękne jakby w oczekiwaniu, że je wreszcie ktoś wypuści ku nieznanym przestworzom wolności.

Czytaj więcej...

Spotkanie Seniorów z folklorem

22-go czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach i Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Bukowie przygotowały „Spotkanie z folklorem” skierowane do Seniorów z Kół Terenowych Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mogilanach oraz Seniorów z Kulerzowa i Bukowa.

Czytaj więcej...

W upalną niedzielę - Majówka w Mogilańskim Dworze

W upalną niedzielę 8 czerwca na terenie mogilańskiego parku odbyła się XV jubileuszowa Majówka, zorganizowana przez nasz Ośrodek Kultury, który rozgościł się na deskach sceny i w parkowych zaułkach, aby wraz z Gminną Biblioteką Publiczną, placówkami oświatowymi oraz licznymi organizacjami naszej gminy zaprezentować swój dorobek oraz talenty naszych Mieszkańców i zaproszonych gości.

Czytaj więcej...

"Portrety i… " - wystawa fotografii Martyny Boćko

26-go maja w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury otwarta została wystawa fotografii Martyny Boćko pn. Portrety i… uczestniczki zajęć Pracowni Fotografii i Filmu.

Czytaj więcej...

Kwietniowo – majowo - czerwcowe talenty z GOK-u

W Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach zza drzwi do Pracowni Wokalnej dochodziły dźwięki wokalnych ćwiczeń. Pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Strzebońskiej - Sroki i Pana Wojciecha Sroki nasi wokaliści pilnie doskonalili swoje umiejętności. W wyniku tych zmagań kwiecień, maj i czerwiec zaowocowały wieloma sukcesami.

Czytaj więcej...

Gminne Konkursy Plastyczne dla Najmłodszych – wręczenie nagród

Piątek 13-go czerwca 2014 roku, dla naszych najmłodszych czytelników okazał się dniem szczęśliwym, a nie przysłowiowym dniem pechowym. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyło się wręczenie nagród Laureatom Gminnych Konkursów Plastycznych dla Najmłodszych, które zostały ogłoszone w ramach „Tygodnia Bibliotek 2014”.

Czytaj więcej...

Aviaccord - ekspresja dźwiękiem malowana

Muzyczna różnorodność to nie tylko skład w jakim prezentuje się zepół (od duetu po quintet), ale także dobór tematów. Grupa poza własnymi aranżacjami odmiennych etnicznie motywów, wykonuje także kompozycje Tomasza Drabiny.

Czytaj więcej...

Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2014

To propozycja spędzania czasu wolnego dla rodzin z dziećmi w sobotnie lub niedzielne popołudnia. Udział w zabawie jest bezpłatny. Organizatorem zabawy jest Lokalna Grupa Działania (LGD) Blisko Krakowa

Czytaj więcej...

Spotkanie ze słowem Ojca Świętego Jana Pawła II

 

18 maja w 94 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, miało miejsce wyjątkowe przedstawienie:  „Spotkanie ze słowem Ojca Świętego Jana Pawła II”  już po raz dziewiąty wystawione i  przygotowane  przez  Zespół Regionalny „ Mogilanie”

 

Czytaj więcej...

Tydzień Bibliotek - "Czytanie łączy pokolenia"

Czytaj więcej...

8- 15 maja - Tydzień bibliotek

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wernisaż

Czytaj więcej...

Konkurs pisankowy rozstrzygnięty!

Rozdanie nagród odbędzie się 6 maja 2014 roku (tj. wtorek) o godzinie 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Występ Kapeli "Mogilanie" na "Regionaliach" w Warszawie

Lokalna Grupa Działania - Blisko Krakowa w ramach współpracy z naszym Ośrodkiem zaprosiła Kapelę Zespołu Regionalnego "Mogilanie" w dniach 5-6.IV.2014r na koncerty na Targach "REGIONALIA", odbywających się w Centrum Targowym w Warszawie.

Czytaj więcej...

Sukcesy naszych solistów w Talentach Małopolski 2014

8 kwietnia 2014 roku w Centrum Kultury Współczesnej „Solvay” w Krakowie odbyły się eliminacje powiatowe XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2014”.

Czytaj więcej...

Wieczór literacki z Profesorem Andrzejem Zollem

Z inicjatywy naszego Ośrodka w tym Gminnej Biblioteki Publicznej na początku kwietnia, miało miejsce wyjątkowe spotkanie- wieczór literacki z Panem Profesorem Andrzejem Zollem, od 2008 r. mieszkańcem naszej gminy.

Czytaj więcej...

Warsztaty pisankowe

Jajko stanowi zalążek nowej istoty, jest więc symbolem odradzającego się życia w wielu kulturach. Ozdabianie jajek , kraszenie, drapanie, malowanie to wielowiekowa tradycja, a zarazem okazja do wspólnego spędzenia czasu w oczekiwaniu na nadejścieŚwiąt Wielkiej Nocy.

Czytaj więcej...

Zdzisław Słonina - „Sceny pasyjne w rzeźbie i malarstwie”

Kwiecień to miesiąc, w którym przygotowujemy się na nadejście Świąt Wielkiej Nocy. W nastrój oczekiwania, ale też refleksji, wprowadza nas wystawa Zdzisława Słoniny pn. „Sceny pasyjne w rzeźbie i malarstwie”.

Czytaj więcej...

19. Konkurs Piosenki Wygraj Sukces

2 kwietnia, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, odbyły się eliminacje wstępne do 19 Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. W przesłuchaniach wzięło udział 23 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy 0-III, klasy IV-VI, klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Czytaj więcej...

Wystawa pn. „Oskar Kolberg - tytan pracy”

W Galerii Gminnej Biblioteki Publicznej, 1 kwietnia została otwarta wystawa pn. „Oskar Kolberg-tytan pracy”. Wystawa dotyczy twórczości wielkiego polskiego etnografa i kompozytora Oskara Kolberga, przebywającego przez pewien okres w gościnie u Konopków w Mogilanach, patrona Szkoły Podstawowej w Bukowie.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla gimnazjalistów

24 marca drzwi Gminnego Ośrodka Kultury zostały otwarte dla gimnazjalistów z Mogilan. Mogli oni wziąć udział w warsztatach trzech pracowni- fotograficznej, tkactwa i plastycznej.

Czytaj więcej...

Wręczenie nagród Laureatom 59. OKR

31 marca, w siedzibie Starostwa Powiatu Krakowskiego, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów Laureatom 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W pięknej secesyjnej sali Starostwa wręczenia nagród dokonała Wicestarosta Powiatu Krakowskiego Urszula Stochel w obecności Pani Dyrektor Biura ds. Promocji i Współpracy Małgorzaty Zięć oraz przedstawicieli Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach.

Czytaj więcej...

59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

6 marca, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach, odbyły się eliminacje powiatowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Recytatorski

3 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, będący eliminacjami do etapu powiatowego 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Czytaj więcej...

Kalambury

W połowie marca Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach odwiedzili uczniowie dwóch klas trzecich z Gimnazjum w Mogilanach. Grażyna Kuc – Kierownik GBP, oprowadziła młodzież po galerii i wypożyczalni głównej.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy Witolda Kubichy pn. „Oblicza kobiet”

Na początku marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy Witolda Kubichy pn „Oblicza kobiet”.

Witold Kubicha zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową oraz fotografiką. Jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Czytaj więcej...

Inauguracja Roku Oskara Kolberga w Przysusze

W piątek, 21 lutego, w Domu Kultury w Przysusze odbyła się uroczysta inauguracja Roku Kolbergowskiego. To tutaj bowiem urodził się ten wielki, polski etnograf, folklorysta i kompozytor. Gościem honorowym była Pani Małgorzata Omilanowska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej...

"Pięknie widzieć"

Wystawa prac dzieci z pracowni plastycznej jest podsumowaniem, półrocznych spotkań dwóch grup wiekowych – przed szkolnej 5-7 lat oraz wczesno-szkolnej 8-12 lat.

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści w GBP

Miesiąc luty w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach upłynął pod znakiem spotkań z Gimnazjalistami z terenu naszej Gminy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Poezją

Magia dawnych podwórek i koncert Anny Treter.


Fasady domów tworzące podwórko, okna, trzepak, zdjęcia – to sceneria, w której odbyło się tegoroczne „Spotkanie z poezją”. Już po raz IV Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach, z inicjatywy Agaty Kubrak Dyrektora GOK-u, zorganizował wieczór poetycki na sali narad Urzędu Gminy w Mogilanach. Spotkanie prowadził Sebastian Biel.

Czytaj więcej...

Finisaż wystawy Agaty Kwiatkowskiej Galeria GOK-u

W kameralnej atmosferze Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach, 15 lutego, odbył się finisaż wystawy malarstwa autorstwa Agaty Kwiatkowskiej.

Czytaj więcej...

Niezwykłe ferie w GBP w Mogilanach

Dlaczego niezwykłe? Odpowiedź jest prosta: 11 i 12 lutego dzieci z terenu Gminy Mogilany poznawały zabawy i gry z lat młodości swoich rodziców.

Czytaj więcej...

Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach

Jak co roku i tym razem dzieci i młodzież mogły skorzystać z oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach, przygotowanej specjalnie na okres ferii.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe w Pracowni Tkactwa Artystycznego

Snuła się i wiła nić......i ta myśl co tworzy , bogato przetkana wątkiem historycznej opowieści i pieśni.Jak z dawien dawna, tak i dziś w Pracowni Tkactwa Artystycznego , rzędem stanęły dziewczęta do krajki bardkowej. Ale czymże jest owo BARDKO?

Czytaj więcej...

Wernisaż Krzysztofa Strózik – Galeria GBP

Pod koniec stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbył się wernisaż wystawy fotografii pn. „Kraków – w poszukiwaniu starych widokówek”.

Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny "Skarby Blisko Krakowa w obiektywie, czyli cztery pory roku w ciekawych miejscach gmin: Czernichów, Mogilany, Skawina i Świątniki Górne"

Czytaj więcej...

Koncert Noworoczny 2014

2 lutego w sali narad Urzędu Gminy Mogilany po raz kolejny odbył się Koncert Noworoczny mającą na celu wsparcie Centrum Warsztatowo-Rehabilitacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych działające przy Konwencie Ojców Bonifratrów w Konarach.

Czytaj więcej...

W krainie warzyw i owoców – Bajkowy Bal Karnawałowy

19 stycznia sala narad Urzędu Gminy Mogilany zamieniła się w owocowo – warzywny świat dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Tym razem, dzięki organizatorowi - Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Mogilanach - Bajkowy Bal Karnawałowy dla Dzieci odbył się pod hasłem: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Czytaj więcej...

Turoń 2014 - galeria zdjęć

Czytaj więcej...

Podkategorie